Breaking News
 |  | 

Bez kierownicy

Sprawdzanie swojego IP

img-responsive

Każdego dnia serfujemy po Internecie korzystając z komputera, tabletu, czy smartfona. W tym samym czasie po sieci serfują miliony innych osób, łączą swoje urządzenia z siecią. Na co dzień nie zastanawiamy się pewnie jak z technicznego punktu widzenia wygląda ta komunikacja i przesył danych między serwerami i urządzeniami, oraz w jaki sposób odpowiedzi na nasze zapytania i inne dane znajdują drogę do naszych urządzeń.
Zapaleni informatycy, oraz fascynacji nowinek komputerowych pewnie wiedzą jaki mają numer ip i jaki jest jego rodzaj. Jednak wiele osób wciąż tego nie wie i nie uświadamia sobie nawet, że taka wiedza bywa przydatna.
Osoby które interesuje zagadnienie takie jak jaki jest mój nr IP jeśli jeszcze tego nie wiedzą mogą to w kilka sekund sprawdzić na jednej z wielu dostępnych stron zajmujących się wyświetlaniem numeru ip urządzenia, z którego się na nie wchodzi.
Każdy kraj ma swoją z góry przydzieloną ograniczoną pulę numerów IP, które są dzielone pomiędzy działających na rynku dostawców Internetu, którzy z kolei przydzielają je swoim klientom. W Polsce przydzielaniem numerów IP zajmuje się NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

 

sprawdzanie-swojego-ip

ABOUT THE AUTHOR

Transport