Breaking News
 |  | 

Transport i przeprowadzki

Przeprowadzka międzynarodowa: jak zaplanować i zorganizować proces

img-responsive

Przeprowadzka do innego kraju jest jednym z najbardziej stresujących zdarzeń, z jakimi możemy się zmierzyć. Nie tylko trzeba przemieszczać swoje życie do zupełnie nowego miejsca, ale trzeba także zająć się wszelkimi formalnościami, jakie związane są z wyjazdem za granicę. Aby jednak uniknąć zbędnego stresu, warto zaplanować i zorganizować proces przeprowadzki międzynarodowej.

1. Wybór firmy przeprowadzkowej

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy chcemy spróbować przeprowadzić cały proces samodzielnie, czy też zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistycznej firmy przeprowadzkowej. W przypadku wyboru firmy, trzeba dokładnie przemyśleć, jakie potrzeby mamy w tym zakresie i wybrać taką, która będzie w stanie odpowiednio zorganizować cały proces.

2. Zorganizowanie formalności

Przeprowadzając się do innego kraju, trzeba pamiętać o kosztownych i czasochłonnych formalnościach, jakie niestety pociąga za sobą taka przeprowadzka. Najważniejsze z nich, to:

– Uzyskanie wizy lub zezwolenia na pobyt i pracę w kraju, do którego się przeprowadzamy.
– Rejestracja ustawowego zamieszkania w nowym kraju.
– Wykonanie wszelkich badań i testów lekarskich wymaganych przez kraj docelowy.
– Załatwienie wszelkich spraw urzędowych w kraju, z którego się wyprowadzamy, tj. odwołanie lub przeniesienie abonamentów telewizyjnych, gazowych, itp.

3. Wybór sposobu przewozu

Następną kwestią, którą należy omówić w ramach planowania przeprowadzki międzynarodowej, jest to, jakiego typu przewóz chcemy użyć do przetransportowania naszych rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. W zależności od potrzeb możemy wybrać:

– Transport samolotowy – wykorzystanie przesyłek lotniczych do przesłania mniejszych przedmiotów.
– Transport morski – zbiorowy transport drobnicy lub wybór kontenera, jeśli przeprowadzamy się z większą ilością mebli i innych rzeczy.
– Transport lądowy – wybór transportu autobusowego lub samochodowego do przetransportowania mniejszych rzeczy.

4. Zaplanowanie czasu przeprowadzki

Przeprowadzka międzynarodowa jest procesem skomplikowanym, dlatego też niezbędne jest skrupulatne zaplanowanie każdej fazy przeprowadzki – od otrzymania pozwoleń i wiz, po wybór transportu i usuwanie mebli czy rzeczy, które nie chcemy przewozić. Szczególne zainteresowanie powinniśmy poświęcić terminowi przeprowadzki, tak aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

5. Ostateczne zabezpieczenie przesłanek

Ostatni etap dotyczy zabezpieczenia naszego mienia, zarówno przed its przewozem, jak i na miejscu przeprowadzki. Warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy oferującej ubezpieczenia przeprowadzek.

Podsumowując, przeprowadzka międzynarodowa to skomplikowany proces, który podejmiemy się wiele razy w swoim życiu. Warto dokładnie zaplanować każdą fazę przeprowadzki, zacząwszy od wyboru firmy przeprowadzkowej, przez załatwienie formalności, dobór odpowiedniego transportu, po zabezpieczenie naszego mienia. W ten sposób, znacznie zmniejszymy szansę na problemy i znacznie ułatwimy sobie przeprowadzkę do nowego kraju.

przeprowadzka-miedzynarodowa-jak-zaplanowac-i-zorganizowac-proces

ABOUT THE AUTHOR

Transport