Breaking News
 |  | 

Transport i przeprowadzki

Wynajem magazynu – metoda na dobrą logistykę

img-responsive

Wynajem magazynu – metoda na dobrą logistykę

Wynajem magazynu o odpowiedniej powierzchni i w dobrej lokalizacji to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o względy logistyczne w działalności firmy. A te przekładają się na dobrą organizację, a tym samym na wydajność i sukces finansowy przedsiębiorstwa. Odpowiednio dobrana powierzchnia magazynowa leży u podstaw sprawnego funkcjonowania każdej firmy.

  1. Magazyny – gdzie ich szukać?
  2. Magazyn wynajem – na co zwrócić uwagę?
  3. Wynajem magazynu – bezpieczeństwo.
  4. Wynajem powierzchni magazynowych – cena.

Każda działalność gospodarcza wymaga dobrej logistyki, czyli procesu planowania, realizowania i kontrolowania przepływu surowców, materiałów i gotowych produktów. A u podstaw dobrej logistyki leżą odpowiednie powierzchnie magazynowe. To dzięki nim składowanie towarów staje się łatwiejsze, a dzięki odpowiedniej lokalizacji magazynu towar może być sprawnie przewożony bez opóźnień. Magazyny do wynajęcia to opcja dla wszystkich tych (niezależnie od branży), którym zależy na większej efektywności działania biznesu, a także na wygodzie. Jedną z opcji, która gwarantuje wysoki poziom powierzchni magazynowych jest skorzystanie z oferty firm, które oferują magazyny do wynajmu rozlokowane nie tylko w Polsce, ale i w większości europejskich krajów. Jak więc wynająć magazyn i na co zwrócić pry tym uwagę? Odpowiedzi między innymi na te pytania w dalszej części artykułu.

Magazyny – gdzie ich szukać?

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia mają różne lokalizacje. Te najbardziej atrakcyjne są umieszczone w okolicach z dobrą siecią dróg, więc jest możliwość łatwego i szybkiego dojazdu. Profesjonalny wynajem powierzchni magazynowych opiera się na ofercie hal magazynowych zlokalizowanych w miejscach, z których odbiór czy dowóz towarów będzie łatwy. Takie magazyny są umieszczone w pobliżu węzłów autostradowych i dróg szybkiego ruchu. Dlatego też, decydując się na wynajem magazynu, warto zwrócić się bezpośrednio do firmy, która oferuje powierzchnie magazynowe do wynajęcia. To nie tylko sposób na magazyn o najwyższych standardach, ale także fachowe doradztwo na przykład co do powierzchni magazynowej, które będzie do prowadzenia naszej działalności najodpowiedniejsza.

Magazyn wynajem – na co zwrócić uwagę?

Magazyn wynajem to decyzja, którą trzeba rozpatrzyć wieloaspektowo. Po pierwsze (jak już wcześniej wspomniano) należy wziąć pod uwagę to, by powierzchnie magazynowe do wynajęcia były dobrze zlokalizowane w pobliżu szybkich dróg transportu. Musimy także przyjrzeć się odległości magazynu od siedziby naszej firmy. Powinien być on w miarę blisko, co ułatwi zarządzanie magazynem i kontrolowanie przepływu towarów. Magazyn powinien być też przestronny, co ułatwia przechowywanie towarów. Wynajmując magazyn, musimy też przeanalizować, czy firma będzie się rozrastać i czy jest przewidziany dynamiczny rozwój. Jeśli tak, warto pomyśleć o wynajmie powierzchni magazynowej z mniejszym lub większym zapasem metrażowym. W ten sposób nie będziemy musieli po jakimś czasie przenosić magazynu, co wiąże się z kosztami i pewnymi utrudnieniami, jeśli chodzi o funkcjonowanie w czasie przeprowadzki naszej firmy. Magazyny do wynajęcia to powierzchnie o bardzo zróżnicowanym metrażu, położne w różnych miejscach, dlatego też ze znalezieniem odpowiedniej powierzchni nie powinniśmy mieć problemu.

Wynajem magazynu – bezpieczeństwo

Wynajmując magazyny od firm, które zajmują się tym profesjonalnie, mamy pewność, że hala magazynowa jest w dobrym stanie technicznym i że ma wszystkie atesty. A przecież bezpieczeństwo w miejscu pracy jest kwestią podstawową. Zapewnia ono bezwypadkowość, zdrowie pracowników oraz naszą spokojną głowę. W związku z tym stan wynajmowanego magazynu jest rzeczą priorytetową. Także dlatego, że pozwala na przechowywanie towaru w odpowiednich warunkach. Wszelkie uchybienia pod tym względem mogą odbić się na stanie oferowanych produktów czy też materiałów, a tym samym przynieść firmie straty finansowe. Bardzo ważna jest szczelność budynku (stan dachu), a także dostęp do wszystkich działających bezawaryjnie mediów. Zastanawiając się nad opcją: magazyny do wynajęcia, dobrze jest postawić na pewne i niezawodne rozwiązanie, jakim jest centrum logistyczne.

Wynajem powierzchni magazynowych – cena

Powierzchnia magazynowa to duża inwestycja finansowa, jeśli zdecydujemy się na jej budowę. Dlatego też dobrą alternatywą jest wynajem magazynu. Aby inwestycja w wynajem była opłacalna, musimy dokładnie przeanalizować koszty wynajmu przestrzeni magazynowej oraz wiedzieć, co wchodzi w cenę. Czy jest zapewniony transport śmieci, a w magazynie są dostępne odpowiednie sprzęty potrzebne do pracy w hali magazynowej. Musimy wiedzieć także o tym, że im atrakcyjniejsze pod względem logistycznym położenie magazynu, tym cena wynajmu będzie wyższa.

Magazyny logistyczne na pewno będą dobrą inwestycją na dłuższy czas, jednak decyzję tę musimy szczegółowo przenalizować, patrząc perspektywicznie na rozwój formy. Decydując się na wynajem magazynu od profesjonalnej firmy, możemy też liczyć na fachowe doradztwo, a to rzecz bezcenna.

 

wynajem-magazynu-metoda-na-dobra-logistyke

ABOUT THE AUTHOR

Transport