Breaking News
 |  | 

Transport i przeprowadzki

Transport długodystansowy: jak zorganizować bezpieczną podróż

img-responsive

Transport długodystansowy: jak zorganizować bezpieczną podróż

Zanim wyruszymy w długą drogę należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które wpłyną na nasze bezpieczeństwo i komfort podróży. W celu zorganizowania bezpiecznej i udanej podróży warto zwrócić uwagę na poniższe wytyczne.

1. Przygotuj pojazd do drogi

Przed wyruszeniem w drogę należy zadbać o sprawność techniczną pojazdu. Warto sprawdzić stan oleju, płynów eksploatacyjnych, stan opon oraz ich ciśnienie. Nie zapomnij również o oświetleniu i hamulcach. W późniejszym etapie na drodze pamiętaj o regularnym przeglądzie wskaźników i kontrolowaniu stanu paliwa.

2. Zadbaj o bezpieczne warunki jazdy

Podczas długiej trasy warto zadbać o ergonomiczne ustawienie fotela i luster bocznych. Pamiętaj o regularnym robieniu przerw podczas jazdy. Zatrzymaj się co 2-3 godziny na krótkie rozciągnięcie i odpoczynek. Unikaj prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

3. Wyposaż się w niezbędne akcesoria

Do wyposażenia pojazdu przed długą trasą powinny należeć:
-Mapy drogowe lub nawigacja GPS
-Telefon komórkowy z ładowarką
-Apteczka pierwszej pomocy
-Trójkąt ostrzegawczy
-Kamizelki odblaskowe dla kierowcy oraz pasażerów
-Wodę lub inny napój
-Przekąskę

4. Przygotuj się na zmienne warunki atmosferyczne

Podczas długiej trasy warto zapakować ze sobą dodatkowe ubrania, różne odmiany butów oraz koc. Zabezpieczy to przed nieprzewidywalnymi sytuacjami jak np. nagłą zmianą pogody czy awarią ogrzewania wewnątrz pojazdu.

5. Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych

Podczas jazdy przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego nie należy przekraczać ograniczeń prędkości, szczególnie kiedy warunki atmosferyczne są trudne. Zachowaj ostrożność na mokrych lub śliskich drogach oraz podczas mgły czy silnego wiatru. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

transport-dlugodystansowy-jak-zorganizowac-bezpieczna-podroz

ABOUT THE AUTHOR

Transport